statystyka na wesoło

U naszych zachodnich sąsiadów zakończył się właśnie Octoberfest. Mimo kryzysu organizatorzy szczycą się sprzedażą rekordowej liczby siedmiu i pół miliona litrowych kufli piwa w niemałej cenie 9 euro za sztukę (łączny przychód to blisko 70 mln EUR). Skrupulatni Niemcy wyliczyli, że imprezę odwiedziło 6,9 mln gości, co onacza, że średnio na każdego przypadał niewiele ponad jeden kufel. Niemcy znani są ze swej solidności, ale to co przeczytałem dalej w opublikowanym raporcie przerosło moje oczekiwania na tyle, że traktuję to jako oryginalny żart. Podano m.in. liczbę upitych do nieprzytomności (777 osób) oraz tych, którzy przywłaszczyli sobie cudzy kufel (225 tys.). Swoją drogą ciekaw jestem, jaką metodę zastosowano przy zbieraniu tych danych?

5 komentarzy nt. „statystyka na wesoło

 1. Anonim

  Na Wodstocku w tym roku było ok. 700.000 ludzi, na własne oczy widziałem jak wywozili na taczkach upitych do nieprzytomności (podobno to standardowa procedura). Zwozili ich w jedno miejsce (tam pewnie można było ich liczyć) może tak samo było na tamtym festiwalu, a raczej festynie…? 🙂

  Cudzy kufel mam kilka teorii, ale pewnie ta statystyka jak wszystkie jest na wyczucie…

  P.S. 1 piwo na głowę… te statystyki muszą być z chmur 🙂 …9E dla Niemca to nic…

  Odpowiedz
  1. Anonim

   … dodam jeszcze, że ludzie piją z radości i smutku toteż kryzys finansowy jest dobrym powodem 🙂

   Z tych procentów zapomniałem się wyżej podpisać…

   Patryk. R

   Odpowiedz
 2. Anonim

  No ciekawe jak zbierali te dane. pewnie funkcjonaruiusze Stasi zasiadali przy każdym stoliku i uderzeniem w twarz cucili upitych. jak się ocknął to tylko zamroczony, jak nie to upity.

  pozdrawiam

  P.

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Ja właśnie wróciłem z Niemiec i nie powiem, 9 EUR nawet dla naszych sąsiadów wydawało się dużo. Z tego co podają to większość nie piła, tylko uczestniczyła i tak mogło być. Trudno przecież upić się do nieprzytomności jednym piwem:)

  Radek

  Odpowiedz
  1. Anonim

   „…uczestniczyła…” 🙂 …no tak kupili w ichnej biedrze (slang od Market Biedronka) za 1E, a później robili statystykę 777*. Ogólnie jak się pije po 20 to może i drogo… 🙂

   *”Spośród wszystkich liczb, siódemka wydaje się być tą najbardziej istotną i bogatą znaczeniowo. Oznacza pełnię i doskonałość – ale co istotne – w wymiarze Boskim. Dotyczy ona tego, co związane jest bezpośrednio z Bogiem, z doskonałością jego dzieł i planów.”

   Patryk R.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code