ERASMUS rules, nie spóźnij się !

We wtorek, 14 lutego 2012 r., rusza proces rekrutacji na wymianę w roku akademickim 2012/13. Na WZiE staramy się ten proces zorganizować w kilku etapach, w sposób dający każdemu możliwość wzięcia w nim udziału. Przez pierwsze trzy tygodnie od ogłoszenia otwarcia naboru aplikacji, czekamy na Wasze podpisane zgłoszenia. Następnie zaplanujemy spotkania rekrutacyjne, zwłaszcza na te uczelnie, które cieszą się największą popularnością.  Z dużej, czasami, grupy zainteresowanych będziemy wybierać tych, którzy ostatecznie pojadą na uczelnie ich marzeń. To dla nas najtrudniejszy etap rekrutacji, podczas którego liczy się obiektywna ocena dokonań kondydata. Kryteriami wyboru są w takiej sytuacji: średnia ocen z ostatniego semestru lub poprzedniego roku, znajomość języków obcych, w tym kraju do którego zamierzacie się udać, oraz działalność społeczna, naukowa, sportowa, uczelniana lub pozauczelniana. Na ostatnim etapie, już po ogłoszeniu wyników rekrutacji, które to staramy się podawać na bieżąco, po spotkaniach rekrutacyjnych, które pewnie odbywać się będą przez cały marzec, odbędzie się spotkanie informacyjne ze wszystkimi wyjeżdżającymi. Na tym spotkaniu zwykle przekazujemy informacje „techniczne” związane z pobytem na wymianie w ramach programu ERASMUS.

Do Waszej dyspozycji pozostawiamy ok. 160 miejsc na 60 uczelniach w 15 krajach Europy. W tym roku akademickim za granicą przebywa 120 studentów WZiE, a u nas gościmy ponad 50 Erasmusów z uczelni partnerskich.

Więcej informacji od poniedziałku (13/02) na http://www.zie.pg.gda.pl/wspolpraca-miedzynarodowa

Pamiętajcie, że w ramach ERASMUSA na wymianę z uczelnią zagraniczną wyjechać można tylko raz w życiu. Nie przegapcie tej szansy!