Prestiżowy konkurs dla kreatywnych i przedsiębiorczych

Ponad dwa tygodnie temu miałam zaszczyt zasiadać w międzynarodowym jury ćwierćfinałów prestiżowego konkursu Intel Challenge Europe 2011. To konkurs przeznaczony dla młodych ludzi (choć z wiekiem było różnie) z pomysłami na produkt lub usługę, która ma szanse zaistnienia na rynku.

Właśnie tę szansę powodzenia przyszło nam oceniać w dwóch grupach pomysłodawców- konkurs został podzielony na Europę Wschodnią i Zachodnią.

Łącznie prezentowały się 33 zespoły, z czego 16 w grupie wschodnioeuropejskiej (dość szeroko pojętej, gdyż znalazły się wśród nich takie kraje jak Izrael i Grecja).

Miło było popatrzeć na tych kreatywnych i zdeterminowanych ludzi z mniej lub bardziej dojrzałymi projektami. Niektórzy z nich już częściowo wdrożyli prezentowane produkty lub usługi i mogli pochwalić się przed jury pierwszymi wynikami. Najciekawsze było to, że nie były to wyłącznie propozycje związane z Internetem, choć wiele z nich dotyczyło technologii telekomunikacyjnych, w tym telefonii komórkowej. Niewątpliwie, obok samego projektu, ogromne znaczenie miał sposób jego prezentacji.

Do półfinałów wyłoniono 8 zespołów, z których następnego dnia, w czasie rozgrywek półfinałowych wybrano 4, po dwa z każdej grupy „geograficznej”.

Cieszy, że wśród nich, na drugiej pozycji, znalazł się zespół z naszej uczelni, pod nazwą NeurON. Nasi koledzy zaprezentowali projekt, który ma na celu stworzenie oprogramowania wykorzystującego fale mózgowe do kierowania urządzeniami elektronicznymi-  pachnie to trochę „Raportem mniejszości”!

Teraz przed naszymi doktorantami następny etap, tym razem w Kalifornii, na uniwersytecie w Berkeley, gdzie prezentować się będą już 8-10 listopada 2011. Trzymamy kciuki i życzymy GOOD LUCK!