Profesor

Miałem przyjemność poznać Pana Profesora Witolda Andruszkiewicza przed dwunastoma laty podczas obron prac dyplomowych. Profesor bywał promotorem i recenzentem wielu dyplomów. Recenzentem wnikliwym i życzliwym jednocześnie, recenzentem, który w trakcie obrony zawsze choć chwilę, "poza protokołem", rozmawiał z kandydatem do tytułu zawodowego magistra lub inżyniera. Ta krótka rozmowa często ułatwiała rozładowanie stresu egzaminacyjnego. Pan Profesor traktował każdego studenta indywidualnie i starał się dostrzegać wszystkie zalety prac dyplomowych, nie przechodząc do porządku dziennego nad mankamentami, które jak mówił są naturalnym elementem każdej pracy. Pan Profesor podczas egzaminu dyplomowego często snuł opowieści związane z wieloletnim i wielobarwnym doświadczeniem zawodowym – szkoda, że krótki czas przeznaczony na obrony prac dyplomowych ograniczał te opowieści.

Pan Profesor pamiętał o różnych okazjach, zaglądając wtedy tu i ówdzie, aby zamienić parę zdań i złożyć życzenia. Zawsze był uśmiechnięty, zadowolony z życia, nigdy nie narzekał. Takim Go zapamiętam.

 

Jeden komentarz nt. „Profesor

  1. KJ

    Dlaczego takich ludzi nie ma więcej? Dlaczego tak rzadko mamy mozliwość spotykać takich ludzi? Może dlatego własnie, żeby stanowili kontrast do masy przeciętnych ludzi, których spotykamy na każdym kroku. Kontrasty są widoczne a to co widoczne jest zauważalne i (czasami) pobudza do refleksji. Czego wszystkim czasami bym życzyła.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code