Dwa w jednym, czyli o zarządzaniu inżynierskim

 

Przed kilkoma laty przeczytałem w czasopiśmie „Zarządzanie na świecie”, że kilkadziesiąt tysięcy inżynierów niemieckich pozostaje bez pracy. W tym samym czasie firmy niemieckie poszukiwały inżynierów posiadających przygotowanie menedżerskie. A my to mamy pod ręką – oferujemy studia I stopnia inżynierskie i uzupełniające je studia II stopnia magisterskie. Co więcej, kształcimy inżynierów – absolwentów różnych wydziałów naszej Uczelni na studiach II stopnia. Wiedza ta będzie im z pewnością potrzebna.

 Z  perspektywy trzeba przyznać, że utworzenie studiów inżynierskich na kierunku zarządzanie było trafionym i wizjonerskim pomysłem. A teraz władze ministerialne unznały nasz kierunek za UNIKATOWY,  o czym pisze Piotr Dominiak na sąsiednim blogu. Może w niedalekiej przyszłości okaże się, że będzie on kierunkiem zamawianym, co przyniesie studentom "dodatkową wartość dodaną".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>