Wróżba (z fusów) dla uczelni na Nowy Rok

Rozpoczynający się rok będzie pełen wydarzeń ważnych dla środowiska akademickiego.

Wiosną zostanie uchwalona nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która z pewnością podzieli środowisko akademickie, gdyż już teraz oprócz głosów popierających proponowane zmiany, słuchać zgrzytanie zębami. Po nowelizacji, niemal natychmiast pojawią się głosy o konieczności kolejnej nowelizacji lub rozpoczęcia prac nad nową ustawą.
 
Latem rząd przyjmie narodową strategię rozwoju szkolnictwa wyższego do roku 2020, deklarując, po raz kolejny, konieczność zwiększenia nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe.
 
Jesienią przedstawiciele pracodawców uzupełnią składy zespołów Państwowej Komisji Akredytacyjnej, złożone obecnie z ekspertów reprezentujących środowisko akademickie oraz studentów, oceniających poszczególne kierunki studiów a znowelizowana ustawa wejdzie w życie.
 
Zimą okaże się, że szkolnictwo wyższe sobie radzi nie najgorzej, co skłoni rząd do pożegnania się, ‚po angielsku’ z deklaracjami.
 
Przez cały rok będą się pojawiały nowe możliwości pozyskania środków finansowych, jednak niezwiązanych z posiadanymi zasobami, lecz aktywnością w obszarze badań i rozwoju. A zatem bądźmy aktywni i liczmy na siebie!
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code