Pięć lat minęło…

Dzisiaj mija pięć lat od pierwszego wpisu blogowego  na naszej www – pierwszy pojawił się 22 grudnia 2011 roku.  Nie obchodzimy tej rocznicy ani hucznie ani w żaden sposób, ponieważ w trakcie tych pięciu lat było trochę zawirowań i pytanie, „czy jeszcze piszecie” było zasadne. Niestety, nawet najlepsze idee mogą być zniszczone przez biurokratyczne machiny.
Dziękuję kolegom blogerom  za te wspólne lata pod szyldem zie – może rzadziej, z mniejszym zapałem, ale piszmy dalej. Jesteśmy prekursorami  w tej formie komunikacji –  przypominam, że dostaliśmy za blogi wyróżnienie Stowarzyszenia Public Relations i Promocji Uczelni Polskich – bo blogi miały za zadanie nawiązywać relacje, budować reputację wydziału, a nie blogerów. Jak do tej pory, w tej formie, w dalszym ciągu jesteśmy jedynymi blogerami na uczelniach – pod szyldem wydziału.
Piszmy dalej, bo jesteśmy czytani – wprawdzie nie przez naszych studentów [ z naszej www czytają jedynie w październiku i lutym plany zajęć – to cytat z wielu wypowiedzi studentów], ale czytają nas pracownicy PG. Piszmy, ponieważ parokrotnie nasze wpisy stały się zaczynem ważnych dyskusji na uczelni, na wydziale, były inspiracją do zmian – nawet jeśli zadziałały jak przysłowiowy kij w mrowisko wetknięty.
Piszmy dalej – bo wierzę – nie tylko na szczęście ja – że  blogi są świetnym narzędziem PR.
Piszmy więc. Życzę znakomitych pomysłów na teksty, weny twórczej, lekkiego pióra i nadziei, ze nie jest to „pisanie na Berdyczów”. Piszmy w nadziei, że nie tylko jesteśmy czytani, ale i komentowani. I tego nam życzę przede wszystkim – bo blogi bez komentarzy, to jak choinka bez igieł, jak karp świąteczny bez ości, jak piernik bez zapachu, jak Wigilia bez życzeń.
Pozdrawiam naszych czytelników świątecznie i noworocznie.

Choinka_zie_2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code