A to Polska właśnie…

Kiedyś świat opisywano słowami – pamiętając długie sekwencje, całe eposy. Potem zaczęto  zapisywać to, co opisywano, dodawać rysunki, pojawiła się era fresków, malarstwa.  Od camera obscura do pierwszej fotografii upłynęło przeszło osiemset lat… Dzisiaj mamy film, który nie jest sumą wcześniejszych prób utrwalenia zjawisk, jest czymś więcej.

 Od paru dni publikujemy na naszej stronie internetowej  na FB filmy naszych studentów – filmy o wydziale http://www.zie.pg.gda.pl/filmy   To wydział widziany oczami studentów. Czy te filmy  pokazują prawdziwy obraz wydziału?  Nie, oczywiście że nie, ale to niczego im nie ujmuje:  to obrazy subiektywne,  z ciekawie rozłożonymi akcentami – i przez to bardzo interesujące dla kogoś, kto wydział postrzega inaczej.

 Co czas jakiś piszę w tym miejscu o różnych projektach promujących Polskę – dziś o dwóch filmach, które w minionym miesiącu narobiły sporo szumu w Internecie . Każdy z tych filmów jest inny, w inny sposób powstał , ale czy pokazują też  diametralnie różną Polskę?

Pierwszy jest relacją z podróży po Polsce Amerykanina , Matthew Browna, który zobaczył w Polsce coś, czego my sami już nie dostrzegamy.

Drugi powstał w Polsce, niejako przypadkiem, z materiałów nakręconych do innych projektów, a wyprodukowany przez Agencję reklamową Bogaczewicz.

Czy Państwo tez uważacie – tak jak autorzy tych tak różnych filmów – że Polska jest pięknym krajem?

 

Film Matthew Browna

Film agencji Bogaczewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code