Lew czy mrówka PR?

 W piątek byłam na bardzo miłej uroczystości – gali wręczenia jednych z najciekawszych nagród w polskim  public relations – dość dumnie nazwanych LWY PR.

 Nagroda o tyle ciekawa – przyznawana od dwóch lat przez specjalistów PR zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu  Public Relations – że nagradzając i tym samym doceniając pracę PR-owców w mało medialnej, mało widowiskowej, niskobudżetowej      [ albo bezbudżetowej], nisko wynagradzanej sferze działań społecznych. Organizacje non profit, wszelkiej maści instytucje publiczne ,  no  i dydaktyka  – ta  traktowana po macoszemu część działań PR, bo przecież rasowy PR-owiec wiedzy nie potrzebuje – li tylko umiejętności,  a te zdobywa na polu walki rynkowej, w boju starć korporacyjnych. ..

Olbrzymie pieniądze przypływające do wielkich agencji PR od korporacji, polityków, partii politycznych, dzięki którym każdy i  wszystko może zostać  wypromowane, pokazane i opisane w mediach, a tym samym  może stać się towarem pożądanym przez miliony  – czy to jeszcze jest public relations?

 Komunikacja, informacja za sprawą której mozolnie buduje się relacje i pozyskuje zwolenników – ta mrówcza, niewidowiskowa praca odbywa się podskórnie w wielu organizacjach publicznych,  stowarzyszeniach, fundacjach. To dzięki tej pracy udaje się rozwiązywać wiele problemów społecznych, zażegnywać konflikty,  angażować tysiące ludzi w prace pro publico bono, budować społeczeństwo obywatelskie i poprawiać jakość życia  wielu ludzi .

To chyba tylko tam można jeszcze mówić o klasycznym prawdziwym public relations….

Tym bardziej wielkie uznanie dla tych, którzy to robią. Relacje z wręczenia nagród można obejrzeć tu http://media.polskipr.pl/pr/232505/lwy-pr-2012-przyznane

– i tu http://www.facebook.com/polskipr/photos_stream

 

6 komentarzy nt. „Lew czy mrówka PR?

 1. Anonim

  Pani Docent,
  Podobno coraz wieksza liczba absolwentow nie przyznaje się do posiadania dyplomu WZIE, bo wstyd. Jak Pani – jako wydziłaowy PRowiec – postrzega tę pogłoskę. Co może być tego przyczyną? Jak temu zjawisku zardzić?

  Pozdrawiam
  Marcin Warmowski

  Odpowiedz
 2. lan ho diep dep

  Great post. I was checking continuously this blog and I’m impressed!
  Very useful info particularly the last part 🙂 I care for such information a lot.
  I was seeking this certain info for a very long time.
  Thank you and good luck.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code