Czy Kasandra byłaby w Polsce idolką?

   Lubimy narzekać i chyba wiedziemy w tym prym w Europie. Im gorzej tym lepiej. Ciekawe, że w tym narzekaniu , wytykaniu cudzych błędów, strzykaniu jadem,  podejrzliwości  i snuciu spiskowych teorii dziejów  nie potrafimy obiektywnie spojrzeć na siebie – i na to, co robimy – jako  na potencjalnych sprawców tych nieszczęść. Artykuł J.Majcherka w Gazecie Wyborczej  http://wyborcza.pl/1,76842,11123716,Wszystko_zle.html
świetnie opisuje tę naszą cechę, ale też pokazuje, jak bardzo takie narzekanie ma negatywny wpływ na społeczno-gospodarczą sytuację kraju.
   No właśnie, a  w TV biznes podano informację, ze w ostatnich dwóch latach w Polsce dzięki dotacjom unijnym powstało 120 tys. mikrofirm!  http://www.tvbiznes.pl/polacy-masowo-zakladaja-nowe-firmy,11159697,37,klip.html#
120 tys Polaków znalazło dla siebie niszę rynkową – bez narzekania, szukania sprawców swoich niepowodzeń, wytykania innym ich błędów i  pogrążaniu się w pretensjach do wszystkich o wszystko. 
W ostatnich paru miesiącach miałam przyjemność  poznać i współpracować w wieloma młodymi ludźmi, którzy takie pomysły na życie i pracę zawodową świetnie –  i dużym z powodzeniem – realizują. Tworzenie  tożsamości wizualnej dla organizacji, edukacja kreatywna, prowadzenie dialogu społecznego , specjalizowanie się w grach miejskich , palarnia kawy – to tylko niektóre z tych działań.  Jest na takie umiejętności, wiedzę zapotrzebowanie, więc i pojawili się ci, którzy potrafią i chcą zaspokoić te potrzeby.
Więc jest tak źle, czy jest tak dobrze?
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code