Mam bloga – i nie zawaham się go użyć

 

Blogi mogą być różne i pisane z różnych pobudek i w różnym celu. Począwszy od takich, które niewiele różnią się od pensjonarskich wynurzeń  w stylu „kochany pamiętniczku”[ dla młodszych czytelników: pensjonarka, to nie mieszkanka pensjonatu, lecz panienka, uczennica szkoły tylko dla płci żeńskiej], poprzez takie „problemowe” – jak te nasze, skończywszy na bardzo opiniotwórczych, jak osławiona polska Kataryna. Są też takie pisane przez podstawione osoby, w których wysławia się cnoty i zalety firmy/osoby/produktów – te ociekają lukrem i pachną fałszem na odległość.

 W ostatnich dniach w mediach trójmiejskich pojawiły się pełne oburzenia komentarze o blogu pisanym przez pracownika Działu Promocji Gdańska, w którym autor z dużą znajomością faktów i rzeczy broni zachowań urzędników miejskich i stanowiska prezydenta miasta w paru drażliwych kwestiach. Zarzuca się, że blog był inspirowany przez władze miasta, a więc nieobiektywny, że „opłacany z publicznych pieniędzy  urzędnik, zamiast pracować, poświęca czas na internetowe wojenki  z krytycznymi wobec polityki miasta grupami mieszkańców”[ cytat z artykułu w DB z 14.01.2011].  

Mam wątpliwości: czy odpieranie zarzutów krytyków nie jest pracą takiego urzędnika?

Czy utożsamianie się z poglądami szefostwa musi zawsze być podejrzane?

Czy prowadzenie takiego blogu – pod własnym imieniem i nazwiskiem, jeśli jest nawet inspirowane  przez władze, to jest zawsze naganne działanie?

3 komentarzy nt. „Mam bloga – i nie zawaham się go użyć

 1. Anonim

  Uważam ze takie dzialanie, jeżeli inspirowane ze strony miasta, jest nieporozumieniem. Jezeli ma to byc praca urzednika to jaka z tej pracy wynika wartość dodana dla mieszkańców? Urzednik jest utrzymywany z podatków placonych przez mieszkancow zatem jego dzialania powinny byc nakierowane na rozwiazywanie problemow mieszkancow, a nie rozwiazywanie problemow innych urzednikow. Oczywiscie nie mozna zabronic takiej formy promocji dla urzedujacych wladz, gdyby takie blogi chcieli pisac po godzinach pracy, ale z drugiej strony skoro do wyborow daleko, mieszkancom pozostaje w odwecie haslo: „Mam mózg – i nie zawaham sie go użyć”… np. do oceny pracy samorzadu

  Nimrod

  Odpowiedz
  1. Anonim

   Jeśli jest utrzymywany z pieniędzy podatników, to tym uważniej powinniśmy przyglądać się jego działaniom – może i niekonwencjonalnym, ale w imieniu i dla dobra mieszkańców. Czy „‚puszczanie na żywioł „wszelkiego handlu w reprezentacyjnej części miasta jest działaniem na rzecz czy przeciw mieszkańcom?

   Odpowiedz
   1. Anonim

    Do mojego przedmowcy:
    Zgodze sie, ze dzialania urzednika polegajace na pisaniu bloga, ktory opiewa dokonania UM to działanie niekonwencjonalne – ale jakie wynika z tego dzialania dobro dla mieszkańców, „któremu mamy się przygladac”, tego nie potrafie dostrzec.
    Wydawanie pieniedzy na Urzednika, ktory pisze takiego bloga w godzinach pracy, to marnotrastwo srodkow. Nie należy się tylko przyglądać pracy takiego urzednika, ale wyrazac wobec niej sprzeciw.
    Gdybysmy takie dzialanie uznali za prace Urzednika, to co stoi na przeszkodzie żeby UM zatrudnil kilku bezrobotnych ktorzy beda pikietowac przed Urzedem z transparentami w stylu: „Najlepsza Władza” itd. Przeciez jeden urzednik zatrudniony do wychwalania urzędujących wladz to zdecydowanie za malo, a pikiete jakby nagłośnić to dotrze do szerszego grona odbiorcow!
    Do „puszczania na żywioł” handlu w reprezentacyjnej czesci miasto i tego czy jest to dzialanie na rzecz czy przeciw mieszkancom.
    Dla obecnie handlujących w reprezentacyjne czesci miasta – dzialanie na szkode.
    Dla tych co by chcieli handlowac, ale nie maja gdzie – dzialanie dobre.
    Dla tych co by mogli wynająć lokal dla nowych handlowcow – dzialanie dobre.
    Dla pozostałych mieszkańców i turystow, można chyba stwierdzic, ze na dwoje babka wróżyła, jednym się spodoba i nie będzie przeszkadzalo a u innych wywola to oburzenie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code