Do przodu

Nie wiemy oficjalnie, ale wiemy prawie oficjalnie. 7 wydziałów otrzyma kategorię A w ocenie parametrycznej. Super sukces! Od 3/6 do 7/2!

Czyli nasze plany, o których ciągle mówił rektor, że będziemy chcieli ubiegać się o status uniwersytetu badawczego, nie są nierealistyczne. Bo sporo osób z uczelni uważało to za mrzonki. No i okazało się, że mamy potencjał.

Pamiętajmy, że przyszła ewaluacja odbędzie się na innych zasadach. Że będziemy musieli zmobilizować do aktywności badawczej i publikacyjnej wszystkich pracowników, którzy będą mieli stanowiska badawcze lub badawczo-dydaktyczne. Każdy będzie musiał przedstawić do oceny 6 publikacji. Nie będzie można „wozić się” na plecach liderów, którzy w niektórych przypadkach wnosili do dorobku uwzględnianego w ocenie wydziału 20-30 publikacji. Tego już nie będzie. Przyjrzyjmy się zamarkowanymi (bardzo ogólnie) zasadom przyszłej ewaluacji zapisanym w projekcie ustawy 2.0.

I zróbmy wszystko, by ten projekt przeszedł. Wbrew opiniom osób zupełnie niekompetentnych typu posłowie Ąrciszewska, Śniadek, Terlecki itp.

Piotr Dominiak

 

5 komentarzy nt. „Do przodu

 1. Krzysztof Leja

  Uważam, że jak najszybciej powinniśmy rozmawiać o prognozowanych zasadach ewaluacji, aby w 2021 r. ta była zorganizowana na uczelni w sposób cywilizowany, tj. inny od tego z 2017 r. Szczegóły doświadczeń z wiosny tego roku pozwolę sobie pominąć. Pojawiają się teraz głosy, aby poczekać, gdyż prognozy to nie zasady. Taki sposób myślenia uważam za błąd. Obecne wyniki ewaluacji wydziałów napawają optymizmem, ale podobnie jak podczas dzisiejszego meczu Polska-Czarnogóra łatwo przejść od euforii do zapaści – ważne , aby szybko się z niej, podobnie jak nasi piłkarze, szybko wydostać. A stać naszą Uczelnią na bardzo wynik.
  Krzysztof Leja

  Odpowiedz
 2. Krzysztof Zięba

  A propos „robienia wszystkiego, żeby ten projekt przeszedł”. Czy zwróciłeś uwagę, Piotrze, na zapis art. 120? Jeśli przejdzie w niezmienionym brzmieniu, skala zmian na uczelniach (tych tzw. dobrych) może być zaskakująco wielka. Obawiam się, że zapis ten ma aktualne brzmienie całkowicie nieprzypadkowo. I obawiam się, że niewiele osób go zauważyło.

  Odpowiedz
  1. Piotr Dominiak Autor wpisu

   Racja. Tu tkwi poważne zagrożenie polityczne. Projekt ma szereg usterek, które trzeba wyeliminować. Czy da się akurat skorygować ten zapis? Nie wiem. Musi zareagować KRASP. Zgłoszę tę sprawę. Natomiast pisząc o konieczności wsparcia projektu miałem na myśli jego główny projakościowy kierunek. Jeśli on przepadnie nikt nie odważy się na zmiany przez kilka najbliższych lat.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>